„KINO FABRIKĖLIS“ VAIKAMS – vienos dienos edukacinė programa vaikams. Jos metu Vilniaus Jono Pauliaus II progimnazijos septintos klasės moksleiviai tapo scenaristais, režisieriais, operatoriais bei aktoriais ir sukūrė savo trumpametražį filmą.

Moksleiviai pirmiausia susipažino su AMII komanda, išklausė trumpą paskaitą apie filmavimo pagrindus bei kaip kuriamos įvairios šviesų kompozicijos. Vėliau vaikai išsirinko vieną iš savo parašytų scenarijų, jį tobulino, pasiskirstė pareigomis bei atsakomybėmis ir visi kibo į darbus. Po filmavimų vyko montavimo darbai ir su nekantrumu buvo laukiama galutinio rezultato.

Nors moksleiviai buvo pavargę po ilgos ir darbingos dienos, jie iš AMII išvyko su šypsenomis veide ir nepamirštamais įspūdžiais. Projektą koordinavo kino režisierė Inesa Kurklietytė, prodiuseris, režisierius ir operatorius Aleksandras Brokas, filmų muzikos kompozitorius Ramūnas Jasutis, jiems padėjo Vilniaus Universiteto Kūrybos komunikacijos studentės – praktikantės.

DOKUMENTINĖ KLAIPĖDA’20 – žvilgnis į uostamiestį kino akimis. Rugsėjo 17 d. LMTA Klaipėdos fakultete prasidėjo jau trečiosios Audiovizualinių menų industrijos inkubatoriaus (AMII) organizuojamos kūrybinės dokumentinio kino dirbtuvės „Nordbaltic Incubator: Dokumentinė Klaipėda“. 

Pirmąją projekto dieną dalyviai susitiko su dokumentinio kino kūrėja, režisiere Ramune Kudzmanaite, diskutavo dokumentinės tiesos tema, peržiūrėjo jos filmus ,,Ketursparnė“ ir ,,Aš priglaudžiau prie žemės širdį“. Taip pat, dalyviai išvydo praeitų dirbtuvių metu sukurtus filmus bei pristatė savo sugalvotas filmų idėjas. 

Antrąją projekto dieną išsigryninę savo idėjas ir susibūrę į komandas,  dalyviai išklausė operatoriaus Erdvilo Petro Abukevičiaus seminaro, išmoko naudotis kino technika bei pasiruošė filmavimo etapui. Trečiąją ir ketvirtąją projekto dienomis vyko intensyvūs filmavimai įvairiose Klaipėdos ir jos rajono vietose.

Šiais metais projekto metu buvo sukurti 6 dokumentiniai trumpo metro filmai. Dalyviai kino pagalba gilinosi į būsimų ir esamų aktorių požiūrių į teatrą skirtumus, žuvininkystę, rudens lygiadienio šventimo tradicijas, laivybą, akių žvilgsnių nešamą žinutę ir net mistinius LMTA Klaipėdos fakulteto gyventojus! 

Dalyvius dirbtuvių metu konsultavo režisierė ir prodiuserė Inesa Kurklietytė, montažo klausimais – režisierius Ričardas Matačius, garso įrašymo ir jo postprodukcijos klausimais – garso režisierius bei kompozitorius Ramūnas Jasutis. 

VIRTUALIOS AUDOVIZUALINIŲ MENŲ PAMOKOS – tai šešių, skirtingų audiovizualinių sričių menininkų jungtinis edukacinis projektas, skirtas visiems, besidomintiems audiovizualinio meno kūrybiniu procesu, technika bei inovacijomis. Pamokų temos apima renginių organizavimą, fotografiją, vaizdo montažą, vaizdo klipų bei dainų kūrimą. 

PAMOKŲ NUORODOS:

Ingrida Ozar, renginių režisierė, „Warming events“ agentūros vadovė: „Renginys, kurį verta patirti“

Nojus Drąsutis, fotografas, kino operatorius: „Fotografijos pagrindai“

Andrius Borisevičius, muzikos prodiuseris, kompozitorius: „Kaip sukurti dainą“

Aleksandras Brokas, prodiuseris, režisierius, operatorius: „Vaizdo klipo kūrimas“

Linas Samp, muzikos kūrėjas, būgnininkas: „Garso takelio kūrimas“

Ričardas Matačius, montažo režisierius: „Vaizdo montažas“